Dzień czekolady

12 kwiecień 2016Dzien Integracji

8 kwiecień 2016


Szkolny Prima Aprilis

1 kwiecień 2016


Odwiedziny wolontariuszy w Przytulisku

16 luty 2016Akcja Charytatywna

Grudzień 2015


Dzień tolerancji

16 listopad 2015


Dzień życzliwości

20 listopad 2015


Cała Polska czyta dzieciom

10 czerwca 2015

 

W ramach tej ogólnopolskiej akcji WOLONTARIUSZKI z „SIÓDEMKI” podczas przerw czytały uczniom z klas I-III wiersze znanych polskich pisarzy. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wierszy Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i Jana Brzechwy.

Wiosenny Turniej Siatkowy

11 marca 2015

 

W sobotę 28 marca na sali gimnastycznej przy szkole w Uwielinach odbył się turniej w piłkę siatkową o „Puchar Wójta Gminy Prażmów” współorganizowany przez Stowarzyszenie Uwieliny. W turnieju udział wzięło 5 drużyn mieszanych. Wolontariuszki z „SIÓDEMKI” dzielnie kibicowały wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszym absolwentom. Zawodnicy podczas przerw mogli skorzystać z przygotowanego przez WOLONTARIUSZKI kącika kawowego. W czasie meczy WOLONTARIUSZKI pomagały organizatorom w czynnościach sędziowskich. Wygrała drużyna z Białego Ługu, której gratulujemy! Gratulacje dla WSZYSTKICH uczestników a szczególnie dla drużyny „40+”, w której grał min. Pan Krzysztof Ratajczyk

Walentynki

13 luty 2014

 


SŁODKIE WALENTYNKI
14 luty – DZIEŃ ZAKOCHANYCH
WOLONTARIUSZKI z „SIÓDEMKI” postanowiły osłodzić dzień uczniom ze Szkoły Podstawowej i naszego Gimnazjum. Na każdej przerwie sprzedawały pyszne, Walentynkowe galaretki , które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby działalności Młodzieżowego Koła Wolontariatu.

Wolontariusze z "SIÓDEMKI"

23 WOŚP

11 stycznia 2014

 

11 stycznia odbyła się 23 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jedna z uczennic naszego Gimnazjum i aktywna wolontariuszka z „SIÓDEMKI” Zuzanna Domosławska brała udział w tej akcji. Wraz z przyjaciółmi kwestowała w Piasecznie na ulicy Szkolnej oraz przy budynku GOS i R-u. Przez 7 godzin udało im sie zebrać prawie 1500 zł. W ciągu całego dnia na terenie Piaseczna i jego najbliższych okolic udało się zebrać prawie 121 tysięcy. Za okazaną pomoc i wsparcie akcji bardzo dziękujemy !

Wolontariusze z "SIÓDEMKI"

 

Dzień Wolontariatu

5 grudnia 2014

 

5 grudnia w Gimnazjum w Uwielinach z okazji Dnia Wolontariatu uczniowie z Siódemki przygotowali krótkie podziękowania za okazaną pomoc i chętny udział w akcjach organizowanych przez nasz szkolny wolontariat. W trakcie tego wydarzenia odbyło sie rozdanie koszulek wolontariuszom, ktorych sponsorem był pan Adam Morawski - radny Uwielin, obecny na uroczystości. Za aktywny udział i dobre serce serdecznie dziękujemy i liczymy na dalsze wsparcie w następnych akcjach organizowanych przez wolontariuszy z Siódemki.

Wolontariat Siódemka.

Turniej Siatkarski

5 grudnia 2014

 

Po uroczystości z okazji Dnia Wolontariatu odbył się turniej siatkarski uczniów gimnazjum. W turnieju uczestniczyło sześć klas, które zacięcie między sobą walczyły. Turniej ten został zorganizowany z myślą o nadchodzących Mikołajkach. Uczniowie wykazali ogromne zaangażowanie, co nie oszczędzało nam emocji i przede wszystkim dobrej zabawy !

Sprawozdanie akcji kamienica

17 listopada 2014

 

Dnia 23 października Wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Uwielinach i Mały Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej rozpoczęli akcję „ Kamienica”. Akcja miała na celu wsparcie materialne dla osób poszkodowanych po wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy Chopina. Została ona rozpropagowana przez ogłoszenie w kościele parafialnym w Kędzierówce , plakaty informacyjne i strony internetowe szkół. Podczas zbiórki zbieraliśmy produkty spożywcze ,odzież, kosmetyki, środki czystości oraz wszystkie rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania. Zbiórka prowadzona była w szkołach w Uwielinach i w sklepie spożywczo- przemysłowym Emilka. Zgromadzone produkty systematycznie pakowaliśmy w pudełka i przygotowywaliśmy je do transportu, którego koszt całkowicie pokryła Rada Rodziców z Publicznego Gimnazjum w Uwielinach.

PODZIĘKOWANIE

17 listopada 2014

 

Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc materialną podczas akcji SKW i MSU „KAMIENICA”. Akcja ta miała na celu zbiórkę rzeczy niezbędnych do codziennego użytku dla mieszkańców zburzonej kamienicy w Katowicach, ubrań oraz produktów spożywczych i higienicznych. Dzięki Państwa wsparciu udało się zgromadzić produkty, które na pewno pozwolą łatwiej znieść ten ciężki okres dla poszkodowanych. Za Państwa hojność i zaangażowanie bardzo serdecznie dziękujemy.

Wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Uwielinach
Uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego

Zbiórka rzeczy

23 października 2014

 

Dnia 23 października około godziny 5.00 rano nastąpił wybuch gazu w kamienicy przy ul. Chopina w Katowicach. Pomimo , iż straż i służby ratunkowe znalazły się na miejscu niemalże natychmiast nie udało się uratować dobytku mieszkańców. Stracili wszystko pod gruzami budynku. Poszkodowani znaleźli tymczasowe schronienie na probostwie parafii OO.Dominikanów i mieszkania w Pokojach Gościnnych w Centrali Caritas przy ul .Wita Stwosza. Niestety, pomimo pełnej opieki doraźnej potrzebna jest pomoc „ Ludzi Dobrej Woli”. Mieszkańcy nie mają dosłownie nic prócz tego w czym wyszli z budynku. Dlatego WOLONTARIUSZE z Publicznego Gimnazjum w Uwielinach i uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego ogłaszają zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla Mieszkańców zburzonej kamienicy. W porozumieniu z Caritas przy Domu Świętego Jacka w Katowicach ustalono, iż najbardziej potrzebne są:

  • Ubrania dla dzieci- kurtki, czapki, spodnie, koszulki, bluzki, swetry, czapki, bielizna itp.
    CHŁOPCY- 2 lata, 10 lat, 14 lat.
    DZIEWCZYNKI- 13 i 19 lat.
  • Kosmetyki i przybory higieniczne.
  • Ręczniki, pościele, koce, śpiwory.
  • Długoterminowe produkty spożywcze.
Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć poszkodowanych prosimy o przynoszenie potrzebnych rzeczy do Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Uwielinach od poniedziałku do piątku w godz.8.00-.16.00. Zbiórka prowadzona będzie do piątku 7 listopada.


Z góry DZIĘKUJEMY
WOLONTARIUSZE
i uczniowie Małego Samorządu Uczniowskiego
pod opieką Izy Ratajczyk

Konkurs rozstrzygnięty

27 października 2014

 

Konkurs na logo szkolnego wolontariatu wygrała praca nr. 3

Drugie spotkanie wolontariuszy

1 października 2014

 

1 października spotkaliśmy się ponownie w "SIÓDEMCE" by ustalić plan pracy na cały rok szkolny 2014/2015. Pomysłów było dużo ale wybraliśmy kilka tych, które postanowiliśmy zrealizować w tym roku szkolnym. Na początek chcemy Was prosić o pomoc w wybraniu LOGO naszego KOŁA. Propozycje będą przedstawione na naszej gazetce (obok 7). Wystarczy wstawić swój "+" przy wybranym LOGO do 18 padziernika. Zachęcamy również do udziału w akcji " Nakrętki dla Kubusia", które przekazujemy Państwu Kowalskim dla Ich synka.

Szkolne koło wolontariatu

24 Maja 2014

 

Pierwsze spotkanie naszego koła odbyło się we wtorek na długiej przerwie w „ Szczęśliwej Siódemce”. Przyszło na nie kilkanaście dziewcząt z klas I-III. Wspólnie wyjaśniliśmy sobie znaczenie słów „wolontariat” i „ własna inicjatywa”. Zbyt krótka przerwa, dużo spraw do omówienia, i ogromny zapał! Dlatego umówiliśmy kolejne spotkanie na ŚRODĘ 1 października na 10 godzinie lekcyjnej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy! Mile widziany dobry humor i ciekawe pomysły!

Nasi wolontariusze biją Rekord Guinnessa

24 Maja 2014

 

W dniach 24- 25 maja w Łazach wolontariusze Katolickiej Szkoły pod Żaglami wraz z innymi organizacjami ustanawiali nowy Rekord Guinnessa układając mozaikę z plastikowych nakrętek. Do tej pory rekordzistami byli Niemcy, którzy ułożyli mozaikę liczącą 3 mln nakrętek. Tematem przewodnim był „Świat naszych wartości”. Impreza zaczęła się już od godziny 8. Słońce mocno grzało, lecz to nie było przeszkodą, aby ustanowić nowy rekord. W sobotę ułożono już 2,5 mln nakrętek! W niedzielę ułożono kolejny milion. Zapraszamy do podziwiania naszej ciężkiej pracy.

II Spotkanie Wolontariuszy

8 luty 2014

 

W sobotę 8 lutego w kościele Św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie odbyła się druga z dwunastu mszy świętych dla młodzieży i rodziców KATOLICKIEJ SZKOŁY POD ŻAGLAMI. Ich przewodnim motywem są uczynki miłosierne co do ciała i duszy. Mszę odprawił i homilię wygłosił proboszcz Tadeusz Polak. Omawiał on drugi z uczynków – nieumiejętnych pouczać. Ks.Polak w swojej homilii nawiązał do wydarzeń historycznych związanych z Prażmowem i jego kościołem. Wskazał na istotę ciągłości wiary i kultury oraz na wagę pouczania, które nie powinno wynikać wyłącznie z wiedzy. - Wiara gaśnie na tej samej zasadzie co gaśnie ogień w piecu – trzeba dokładać i inwestować, aby ogień w piecu i wiara nie zgasła. Wiara młodych ludzi sama nie gaśnie. Gaśnie, bo brakuje takich właśnie inwestycji – usłyszeli zgromadzeni w kościele. Zaraz po mszy świętej jej uczestnicy udali się do pobliskiej szkoły. Odbyły się tam dwa spotkania. W jednym z nich uczestniczyła młodzież. Młodzież miała pierwszy raz okazję poznać swoich kolegów z projektu i podzielić się wrażeniami z wolontariatu. Wszyscy uczestnicy otrzymali firmowe koszulki. W drugim spotkaniu uczestniczyli organizatorzy projektu i rodzice. Marcin Kluczyk poinformował rodziców o obecnej sytuacji w jakiej znajduje się całe przedsięwzięcie i poprosił o wsparcie w organizacji działań na rzecz projektu. Więcej informacji możecie uzyskać na stronie www.piaseczno4u.pl

Spotkanie Katolickiej Szkoły pod Żaglami

25 styczeń 2014

 

W sobotę 25 stycznia odbyło się spotkanie uczestników I edycji Katolickiej Szkoły pod Żaglami z kapitanem Adamem Buszem, który poprowadzi miesięczny rejs z Nami w 2015 roku. Zjawiło się około sto osób, aby posłuchać i zobaczyć jak wygląda życie na Pogorii w długim rejsie oceanicznym. Kapitan pokazywał filmy i zdjęcia z rejsów Pogorią opowiadał również różne zdarzenia w których uczestniczył. Kapitan opowiadał o obowiązkach uczestników rejsu, którzy sami dbają o porządek nie tylko pokładu i kabin, również i burt. Młodzież pomaga również w przygotowywaniu posiłków dla załogi. Ale nie tylko obowiązki czekają na uczestników rejsu, zwiedzanie portów, zabawy integracyjne na POGORII, skoki i zabawy w wodzie, to tylko niektóre atrakcje rejsu. Kapitan Adam Busz przedstawił także planowaną trasę rejsu. Zaznaczył przy tym, że tak naprawdę w praktyce może być zupełnie inaczej. Wszystko będzie zależało od pogody, a także od tego, które porty potwierdzą gotowość przyjęcia Pogorii. Portem w którym młodzież zaokrętuje się będzie Nicea. Po dwóch dobach przygotowań i szkoleń Pogoria skieruje się na Baleary. Pierwszy postój planowany jest w Port de Sooller na Majorce. Piękne widoki z ostrymi górami i drogi z mnóstwem serpentyn potrafią zachwycić. Kolejnymi portami będzie Malaga przed Cieśniną Gibraltarską i Setubal pod Lizboną. Ostatnim - Cherbourg we Francji. Pojawiły się również pytania, na które kapitan chętnie udzielał odpowiedzi .